Процедура купівлі

 Майже кожна молода сім’я, та і не тільки молода, рано чи пізно зіштовхується з питанням придбання власного житла. Так, коли вже певний грошовий капітал зібрано перед бажаючими обзавестися власним житлом постає вибір : покупка готового житла або інвестування в будівництво, як кажуть в народі «під фундамент». В залежності від фінансового стану чи особливостей уподобань, вибір падає на ту чи іншу форму купівлі житла. Оскільки, з процедурою покупки готового житла впринципі все зрозуміло, та і ризиків там менше, ми вважаємо за необхідне розглянути один із способів інвестування в будівництво, а саме через укладення договору пайової участі в будівництві об’єкту. Даний різновид договорів інвестування в нерухомість є дуже зручним та безпечним для осіб, які бажають отримати в майбутньому готове житло без зайвих ризиків та нервів.

Сторони договору

Сторонами по договору в більшості випадків буде виступати житлово-будівельний кооператив та асоційований член кооперативу (інвестор, який бажає в майбутньому отримати житло).

В договорі купівлі-продажу частини паю має бути зазначений код ЄДРПОУ, адреса місцезнаходження кооперативу та прізвище уповноваженої на підписання договору особи.

Визначення самого предмета договору

що договір регулює не лише відносини щодо членства в кооперативі, а й порядок набуття права власності на об’єкт в будинку, який планує побудувати або будує кооператив. Варто звернути увагу, щоб була визначена характеристика будинка, його будівельна адреса, орієнтовна площа квартири  тощо.

Порядок внесення та розділення паю

Пайовий внесок зазвичай буде дорівнювати вартості об’єкту нерухомості, який в подальшому набуде у власність інвестор (член кооперативу). 

Термін і порядок передачі об’єкту

в договорі була прописана точна дата передачі кооперативом готового об’єкту або хоча б було формулювання «не пізніше (точна дата)». Технічні характеристики об’єкта будівництва .

Підсумовуючи все вище зазначене, ми можемо стверджувати, що відповідний різновид договорів інвестування в нерухомість є досить непоганим та безпечним.

Переваги договору пайової участі :

Вигідна вартість нерухомості. Одна з основних особливостей такого способу придбання житла – порівняно невисока ціна.

Можливість розрахунку в розстрочку. В такому випадку ви можете в індивідуальному порядку домовитися щодо періодичного внесення коштів за квартиру в новобудові.

Простота і надійність схеми. Договір пайової участі реалізується за принципом житлово-будівельних кооперативів.

Купівля квартири в будинку, який будується – вигідна інвестиція. Особливо якщо враховувати той факт, що вкладення в будівництво вимагають набагато меншої суми, ніж придбання готового житла. Окрім того, платежі вносяться поетапно.

Інвестування в житло, пайове будівництво передбачає укладання інвестиційного договору. Інша його назва – «Договір пайової участі». Суть документа полягає в тому, що забудовник зобов'язується завершити будівництво в певний строк, а інвестор – регулярно сплачувати платежі. Сума оплати в цьому разі пропорційна площі квартири в споруджуваному об'єкті, за яку платить внески інвестор.

 

Передзвоніть мені